09.04.2008

Etapa a 4-a Play-Off Divizia Nationala de Rugby

Victorii ale celor doua echipe bucurestene in etapa intermediara a Play-off-ului Diviziei Nationale! Steaua a invins greu Farul, constantenii au condus cu 9-8 la un moment dat, dar la inceputul reprizei a doua au pierdut initiativa. In final, Steaua s-a impus, 24 - 19, iar constanteni au plecat cu un punct bonus, dar s-au indepartat de locurile 1-2 si de o semifinala acasa.
Dinamo a invins fara emotii in partida de la Timisoara, 66-13, dupa ce avea inca de la pauza 40-0 si punctul bonus asigurat.
Meci strans astazi la Cluj, acolo unde Universitatea a intalnit pe Baia Mare. Scorul la pauza a fost doar 8-0 pentru Baia Mare. In partea a doua, baimarenii au reusit sa mai inscrie 10 puncte, in timp ce Clujul a marcat doar 8, asa ca tabela a aratat la final 8-18. Victorie fara bonus pentru Baia Mare, insa o victorie care le asigura practic baimarenilor un loc in semifinale.